Zupa cebulowa na przeziębienie

1 Udostępnień

Przepis na: Zupa cebulowa na przeziębienie

Zupa cebulowa na przeziębienie

Prosta, pyszna i rozgrzewająca. Takie powinny być posiłki przy przeziębieniu!

Czas przygotowania:  30 minut
Ilość porcji: 4 kubki
Stopień trudności: łatwy
Sprzęt: garnek : )

Kończy się lato i znowu gdzie się nie spojrzy ktoś kicha, smarka i się poci. Moim skromnym zdaniem szkoda się faszerować, gdy można starym dobrym sposobem wypić coś gorącego i pod kołdrę porządnie się wypocić, to jest: rozgrzać się i pomóc organizmowi zwalczyć niechcianego intruza.

Polecam jeszcze pocąc się w łóżku wykonać kilka ćwiczeń oddechowych. Najlepiej 4 – 5 rund Metody Wima Hofa (o ile nie boli i nie piecze podczas oddychania) plus uspokoić oddech i starać się oddychać jak najmniej, np. 5 sekund wdech i 5 wydech – wszystko nosem i przeponowo, w miarę możliwości. Swoją drogą to ćwiczenie szybko usypia!

Przepis na: Zupa cebulowa na przeziębienie

Potrzebujesz:

Przygotowanie:

Wyszoruj mundurek ziemniaków, obierz czosnek i cebulę. Pokrój w kostkę ziemniaki i czosnek. W międzyczasie rozgrzej w garnku ulubiony olej do smażenia i wrzuć na niego ziemniaki z czosnkiem, liśćmi laurowymi i zielem angielskim. Podsmaż te składniki mieszając co jakiś czas by ziemniaki się nie przykleiły do dna. Zalej wodą kilka centymetrów ponad składnikami, dorzuć pociętą w półksiężyce cebulę i resztę składników. Gotuj na małym ogniu pod przykryciem do zmięknięcia ziemniaków.

Sposób podania: szybko zjeść i koniecznie rzucić się pod kołdrę, koc i co tam jeszcze się ma by porządnie się wypocić. : ) Zdrzemnij się i czuj jak zdrowiejesz!


Szacowane wartości odżywcze porcji zupy cebulowej na przeziębienie:

kaloryka: 219 kcal
białko: 5,2 g
węglowodany: 42,9 g
w tym błonnik: 5,9 g
tłuszcze: 3,9 g
witamina B6: 53%
witamina C: 49%
miedź: 28%
Duuużo niezbędnego przy przeziębieniu ciepła!


A! Warto dzielić się pysznymi przepisami ze znajomymi. Będę niezmiernie wdzięczny jeśli klikniesz któryś z poniższych przycisków!

Hits: 112

1 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Zupa cebulowa na przeziębienie”

Close